ћир|eng

Prvenstvo Srbije za kadetkinje

29.04.2018
Na finalnom turniru, u samoj završnici, našle su se 4 beogradske ekipe. Za treće mesto u vrlo neizvesnoj utakmici ekipa ŽKK Art Basket uspela je da, nakon dva poraza u ligaškom delu, iznenadi vršnjakinje iz KKŽ Crvena Zvezda i rezultatom 57:51 se popne na postolje.
U izvanrednoj finalnoj utakmici sa puno rezultatskih obrta KŽK Partizan 1953 potvrdio je svoju dominaciju tokom lige i nakon prve 2 četvrtine u kojima je apsolutno dominirala ekipa ŽKK Radivoj Korać, uspeo da napravi preokret u trećoj četvrtini i na kraju slavi protiv večeras izuzetno raspoloženih devojaka iz protivničkog tabora.
Treba istaći izuzetnu organizaciju ŽKK Art Basket, domaćina koji je priredio u ova 3 dana zaista pravi praznik ženske košarke i na najbolji način promovisao ženski sport u glavnom gradu. Atmosfera na finalnoj utakmici bila je kao na najvećim derbijima a nadasve fer i korektna.
MVP ligaškog dela  a ujedno i najbolji strelac Triglav ženske kadetske lige Srbije je Sara Opačić(ŽKK Stara Pazova).
MVP i najbolji strelac finalnog turnira je Nevena Vučković(ŽKK Art Basket).
Čestitamo našim ekipama na dominaciji i KŽK Partizan 1953 na osvojenoj tituli prvaka Srbije za sezonu 2017/2018.